Зберегти час 

Показати світ

Написати історію

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності

    Всеукраїнський радіодиктант національної єдності – це унікальна подія, яка відбувається на Українському радіо до Дня української писемності та мови, що відзначається 9 листопада.

    Українське радіо започаткувало акцію ще 2000-го. Відтоді щороку слухачі можуть взяти участь у написанні та з’ясувати, наскільки добре знають мову.

    Як правило, текст – авторський, ексклюзивний, створений спеціально на замовлення Українського радіо відповідно до всіх приписів і норм правопису – складається з близько 150 слів. Диктор читає його в прямому ефірі двічі.

    Кожен охочий може долучитися до акції та написати диктант просто біля приймача. Далі – за бажанням – можна відправити роботу на Українське радіо для перевірки, а можна дочекатися, поки текст з’явиться на сайті чи буде підбито підсумки в прямому ефірі, та перевірити власноруч. До розгляду приймаються лише рукописи. Надсилати можна традиційні, паперові листи, а з 2014 року – і в електронному вигляді. В другому випадку  роботу слід відсканувати або сфотографувати.

http://www.nrcu.gov.ua/Dyktant

11 листопада 2013 року

Прес-центр Національної радіокомпанії України 

11 листопада 2013 року відбувся радіодиктант всеукраїнської єдності - Українське радіо проводить його уже тринадцятий рік поспіль. Традиційно диктант, приурочений до Дня української мови і писемності, пишуть мільйони слухачів і в Україні, і за межами нашої держави. 

Урочиста церемонія нагородження учасників Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності-2013 відбулася 13 грудня в прес-центрі Національної радіокомпанії України.

11 листопада 2014 року

Прес-центр Національної радіокомпанії України 

11 листопада 2014 року відбувся радіодиктант всеукраїнської єдності - Українське радіо проводить його уже чотирнадцятий рік поспіль. Традиційно диктант, приурочений до Дня української мови і писемності, пишуть мільйони слухачів і в Україні, і за межами нашої держави.

11 листопада 2015 року

Університет імені Тараса Шевченка 

На прес-конференції про XV Радіодиктант національної єдності, яка відбулася 9 листопада 2015 року у Червоному корпусі Київського національного університету імені Тараса Шевченка, відзначили шо вперше в історії офіційно вважатиметься міжнародним. 

Централізовано долучаються до акції і писатимуть диктант українці Польщі, Китаю, Австралії. 

Про особливості проведення ювілейного радіодиктанту на сторінці http://www.nrcu.gov.ua

9 листопада 2016 року

Прес-центр Національної радіокомпанії України  

9 листопада відзначається День української писемності і мови. За багаторічною традицією, цього дня на Українському радіо відбувається масштабна акція: радіодиктант національної єдності.

Цього дня в ефірі Українського Радіо прозвучав текст диктанту, який написав кожен охочий, а потім надіслав на радіо. Переможці отримали символічні призи.

Утім, основана мета акції – не перевірити грамотність, а об’єднатися навколо рідної мови. 

Традиційно, окрім диктанту, цього дня ми готуємо прямоефірну програму, у якій висвітлюємо перебіг акції і робимо прямі включення із різних міст України, а також країн, де є активна українська діаспора.

 

Всі права захищені законом України. © Юрій Прияцелюк 2010

Вікористання матеріалів сайту в комерційних цілях можливо виключно з письмового дозволу.

При використанні матеріалів сайту інтернет-виданнями, обов'язкове пряме, активне гіперпосилання, що індексується пошуковими системами і вказує на головну сторінку сайта http://photo.yudgyn.com

Design by Yun&Yuna Art Studio